Dzisiaj jest:
 
  STRONA GŁÓWNA  |  O NAS |  KONTAK   |  LINKI  
 


Mamy wieloletnie doświadczenie w transporcie ryb dzięki czemu prowadzimy wysyłkę praktycznie na cały kraj bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu transportowanych zwierząt. W okresie zimowym wstrzymujemy wysyłki przy temperaturze zewnętrznej od -10 stopni. W okresie letnim wysyłamy w sposób ciągły. Wysyłamy z pośrednictwem PKP, PKS oraz za pośrednictwem mocno rozwijającego się w ostatnim czasie carpoolingu. Po niżej przedstawiamy zdjęcia z przygotowania ryb do transportu.Najpierw przygotowujemy boks zabezpieczający przesyłkę termicznie.


Następnie odławiamy ryby do specjalnych worków, które napełnimy w 1/3 wodą a w pozostałej części tlenem medycznym. Po uszczelnieniu worków wkładamy wszystko do boksu i zamykamy.


W zależności od długości trasy jaką będzie się przemieszczała paczka oraz temperatury panującej na zewnątrz wykorzystujemy również worki oddychające jak i wkłady grzewcze.


Na dobę do dwóch przed wysyłką w zależności od gatunku ryby mają głodówkę co pozwala ograniczyć wydalanie szkodliwych związków azotu w trasie a tym samym zmniejszyć zużycie tlenu. Przygotowanie przed transportem sprowadza się jeszcze do wielu drobnych czynności, o których nie będziemy tutaj pisać aczkolwiek tak zapakowane zwierzęta bez problemu znoszą podróż po wyżej 24 godzin. W większości przypadków od momentu złowienia do momentu wpuszczenia przez klienta mija jednak nie więcej jak kilka do kilkunastu godzin. Wiele osób pyta się dlaczego oczekiwanie na wysyłkę trwa czasami aż do 14 dni. Odpowiedź jest chyba oczywista. Są to żywe zwierzęta i pomijając już czas przygotowanie przed transportowego musimy znaleźć bezpieczny transport do miejsca przeznaczenia. Nie korzystamy z usług kurierskich nawet na wyraźne życzenie kupującego (tutaj chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego gdyż wielu z nas na pewno korzysta z takich usług przy innych zakupach i pewnie odczucia są różne a co dopiero transport żywych stworzeń). 
 
©2006 copyright by rambowski@o2.pl